Ypatingas pirmadienis dienos socialinės globos grupėje

Organizuojant ugdymo procesą svarbu kurti tokias edukacines aplinkas, kuriose vaikas galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti, pažinti pasaulį, bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje ir su suaugusiaisiais. Džiugu, kad Žiežmarių mokyklos-darželio ,,Vaikystės dvaras" ,,Varpelio" skyriaus mokytoja Audronė Julija sutiko pasidalinti žiniomis ir patirtimi apie drugelio vystymosi ciklo stadijas – metamorfozę. Jos auklėtiniai turėjo unikalią galimybę stebėti visas drugelio vystymosi stadijas iš arti, o su mumis pedagogė pasidalino savo pastebėjimais bei žiniomis. Faustinos dirbtuvių bei globos centro suaugę bei mažieji lankytojai sužinojo, kad žodis „metamorfozė“ reiškia pokyčius, o imagas tai - suaugęs drugys. Klausytojai svarstė kodėl drugiai kiaušinėlius deda apatinėje lapo pusėje. Stebėjo trumpą vaizdinę medžiagą vaizduojančią vikšro virtimą lėliuke. Susipažinus su drugio gyvenimo ciklu, su mokytojos pagalba sužinojome, kad drugiai būna naktiniai ir dieniniai, kad juos atskirti galima pagal antenas. Buvo suteikta galimybė iš arti apžiūrėti išsiritusius drugelius, juos pamaitinti ir netgi palaikyti rankose. Edukacijos pabaigoje naujos žinios buvo užtvirtintos atliekant užduotėlę. Dėkojame mokytojai Audronei Julijai už supažindinimą su drugio gyvenimu. Tokio tipo pamokėlės formuoja vaikų ir suaugusiųjų vertybines nuostatas, ugdo atvirumą ir jautrumą supančiai gamtinei aplinkai, atsakomybės jausmą.


Socialinė darbuotoja Sandra Jaruševičienė
Scroll to Top