INFORMACIJA DĖL COVID-19 VIRUSO

REKOMENDACIJOS TĖVAMS

 1. Draudžiama išleisti vaikus į mokyklą jeigu:

                         1.1. Jūsų vaikui pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ar turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);

                         1.2. turėjo sąlytį su sergančiu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) asmeniu, ir jiems yra paskirta privaloma izoliacija;

                         1.3. kurie buvo išvykę į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktą šalį ir iš kurios sugrįžus privaloma 14 dienų izoliacija.

 1. Nepamirškite, kad mokinių lydėjimas į mokyklas yra ribojamas. Rekomenduojama atsisveikinti su palydėtu mokiniu prie įėjimo į mokyklą lauke.
 2. Vadovaukitės ugdymo įstaigos vadovo nustatyta vidine tvarka ir nurodymais, susijusiais su COVID-19 (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigoje.
 3. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingų klasių mokiniams gali būti skiriami skirtingi įėjimai į mokyklos patalpas, skirtingas klasių/srautų grupavimas siekiant maksimaliai išvengti skirtingų amžiaus grupių/klasių kontakto tarpusavyje.
 4. Maitinimas neorganizuojamas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys mokiniai.
 5. Maksimaliai išnaudojamos galimybės pamokas, grupines veiklas organizuoti lauke, lauko klasėse.
 6. Esant poreikiui, bet kuriuo metu pamokos gali būti pradėtos organizuoti nuotoliniu būdu.
 7. Jeigu Jūsų vaikui ugdymo proceso metu pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), šie mokiniai kuo skubiau turi būti paimti iš ugdymo įstaigos.
 8. Aprūpinkite mokinį nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis (toliau – kauke). Išmokykite teisingai naudoti šią priemonę:
  kaukė turi dengti nosį ir burną;
  negalima liesti kaukės išorinio paviršiaus arba palietus būtina nusiplauti rankas;
  neviršyti vienkartinių kaukių dėvėjimo laiko.
  nepamirškite, kad daugkartinė kaukė turi būti dažnai plaunama (plaunama ne žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje su vandeniu ir muilu ar skalbikliu)
 9. Kitos virusų plitimą ribojančios priemonės išlieka tokios pačios, kaip ir naudojantis viešuoju transportu, lankantis renginiuose, prekybos centruose ar kitose viešo susibūrimo vietose:
  dažnas rankų plovimas;
  nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfekantai;
  kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas;
  saugaus atstumo laikymasis arba kaukių dėvėjimas.

Visuomenės sveikatos specialistė Audronė Petraškienė

(Paruošta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM rekomendacijas)

Atnaujinta: 2023-07-13

Scroll to Top